אודות כוח לעובדים

אודות כוח לעובדים

כוח לעובדים ארגון עובדים דמוקרטי –

הוא ארגון עובדים ישראלי שהוקם בשנת 2007 ומאגד עובדים מתחומים שונים. בכוח לעובדים מסייעים לקבוצות עובדים להתאגד ולהקים ועדי עובדים, על מנת להגן על זכויות העובדים ואף לחתום מול המעסיק על הסכם קיבוצי שמעגן בתוכו את שיפור תנאי ההעסקה. בכוח לעובדים מאוגדים עובדים מתחומים שונים: מורות, עובדות סוציאליות, עובדי ייצור ועוד, במגזר הציבורי ובגזר הפרטי, לרבות עובדי/ות קבלן. נכון לשנת 2023 חברים בכוח לעובדים כ-18,000 עובדים ועובדות והוא מייצג כ- 35,000 עובדים ועובדות.

דמוקרטי

כוח לעובדים פועל במתכונת הדמוקרטית של ארגוני עובדים סקנדינביים, והחלטותיו מתקבלות בדרך זו. חברי הוועדים נבחרים באופן דמוקרטי. לכל ועד הזכות להחליט  לגבי כל עניין הנוגע לו, לרבות הכרזה על סכסוך עבודה, התחלת שביתה והפסקתה. כל הסכם קיבוצי המתגבש מול המעסיק מובא להצבעה של כלל העובדים שהתאגדו, כתנאי לאישורו. בנוסף, באסיפת הנציגים שהינה הנהגת הארגון, ישנה נציגות לכל ועד הקיים בכוח לעובדים, עפ”י גודלו היחסי.

מקצועי

בכוח לעובדים צוותים מקצועיים מתחומי יחסי העבודה, המשפט, החברה, התקשורת ותחומים נוספים. מובילי הארגון הם אנשים מנוסים שחוו מאבקי עובדים רבים. בכוח לעובדים כל החברים שווים ונהנים מזכות שווה לבחור, להיבחר ולהשפיע. אנו מאמינים בסולידאריות בין כלל העובדים במסגרת מקומות העבודה, במסגרת ענפי עבודה ובמשק בכללותו . הארגון מעודד את חבריו להתארגן על בסיס מקום עבודה ולא על בסיס מקצוע או חלוקות אחרות, כיוון שלעובדים במקצועות שונים באותו מקום עבודה ישנם אינטרסים משותפים אותם יוכלו לממש בצורת התאגדות שכזו.  כמו כן, אנו סבורים כי זוהי חובתם של עובדים חזקים לסייע לחבריהם העובדים שמעמדם התעסוקתי חלש יותר. מסיבה זו עובדים בהעסקה ישירה ועובדי קבלן המועסקים במסגרת אותו מקום עבודה ומאורגנים ב”כוח לעובדים”, חברים אצלנו באותו הסניף. יחד הם מנהלים מאבק משותף על מעמדם, שכרם ותנאי עבודתם.

משיג

מאז הוקם הארגון, נצברו מספר הישגים משמעותיים הן בתחום ההסכמים הקיבוציים ושיפור תנאי העסקתם של חברי הארגון והן בצד המשפטי שבו הושגו מספר פסיקות תקדימיות לטובת העבודה המאורגנת בישראל. חלק מהשיגים אלו הינם הישגים היסטוריים כמו לדוגמא ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בין עובדים לקבלן השרות המעסיק אותם.
בין ההישגים של כוח לעובדים, נמנים כמובן ההסכמים הקיבוציים שנחתמו בשנים האחרונות, לרשימת ההסכמים לחצו כאן.

ארגון עובדים דמוקרטי – הדרך לצדק חברתי

בשנה האחרונה רוחות של שינוי מנשבות בחברה הישראלית. מאות אלפי נשים וגברים יצאו לרחובות בדרישה חד משמעית לצדק חברתי, אך שינוי חברתי-כלכלי לא יקרה בלי שינוי בשוק העבודה. בישראל 2012, כמחצית מהחיים מתחת לקו העוני הם עובדים ועובדות, וכעשרה אחוזים מכוח העבודה מועסקים כעובדי קבלן, בתנאי ניצול ועושק.
בכל העולם, איגודי עובדים חזקים הם המפתח למדיניות של צדק חברתי. קיים קשר ישיר בין אחוז העובדים והעובדות המאוגדים לבין מדיניות סוציאל-דמוקרטית יציבה, קשר שמתבטא בצורה הברורה ביותר בארצות סקנדינביה.
בישראל, יותר ויותר עובדות ועובדים מגלים כי גם הסכמי עבודה קיבוציים נחתמים מעל לראשם, מבלי שיוכלו להשפיע עליהם. בין אם אלו המתמחים/ות, העו”סים/ות או כל קבוצה אחרת, יותר ויותר עובדים רוצים לקחת את גורלם בידם ולהשפיע על תנאי עבודתם.
הצטרפו אלינו וקחו חלק בשינוי היחסים במקום העבודה שלכם ובחברה הישראלית כולה