שרון לוזון - יו"ר
נודלתי וגדלתי בחדרה ואני חי בתל-אביב. פעיל חברתי, איש ציבור,מורה ומרצה באוניברסיטה הפתוחה. לשעבר יו''ר אסיפת הנציגים של ארגון העובדים הדמוקרטי כוח לעובדים, וחבר מועצת עיריית תל אביב-יפו לשעבר מטעם סיעת ''עיר לכולנו''. אני מרצה במחלקה לסוציולוגיה, מדע המדינה ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה ועוסק במסגרת זו בנושאים של אסטרטגיה וביטחון לאומי. התחלתי בפעילותי הפוליטית בנעורי והמשכתי בה בשנותי כסטודנט בהן שימשתי כחבר במועצה אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב. בשנת 1997 התחלתי לעבוד כמורה להיסטוריה ואזרחות. ובשנת 2000 התחלתי בתפקידי כמנהל בית ספר ביפו ולאחר מכן בפתח תקווה. בשנים 2004-2003 הנחתי את תוכנית הטלוויזיה ''שיעור בהיסטוריה'' בערוץ ההיסטוריה. במקביל שימשתי כיועץ ההיסטורי של הערוץ וכמורה המספק מענה לתלמידים באתר הערוץ.

הייתי ממנהיגי העובדים שהחליטו להתאגד בשנת 2008 במסגרת ארגון העובדים הדמוקרטי ''כוח לעובדים''. לאחר שהוכרו כארגון יצי, ולאחר כישלון המשא ומתן עם הנהלת האוניברסיטה, הייתי ממובילי השביתה באוניברסיטה הפתוחה שהחלה באפריל 2009 וארכה 50 ימים, ובכך היתה לשביתה הארוכה ביותר במשק הישראלי בשנה זו. אני דוגל בגישה של ''פעולה ישירה'' בשיתופי פעולה בין ארגונים וקבוצות לשם השגת יעדים עבור ציבור העובדים
שרון קיטרון - סיו''ר הועד
מנחה באוניברסיטה הפתוחה מזה כ16 שנים. מטפלת משפחתית וחברת צוות ארגון ב-"כוח לעובדים". מקדמת מנהיגות נשית בארגונים ועוזרת למסד יחסי עבודה הוגנים. 

הקמתי את ארגון סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה בשנת 2007 להסדרת תנאי העבודה של המנחים והמרכזים. במהלך השנים התקיים משא ומתן ארוך עם הנהלת האוניברסיטה במהלכו הוכרז סכסוך עבודה ושביתה בת 50 יום שהסתיימה בחתימת הסכם קיבוצי ראשון לסגל הזוטר והביא לתוספת של 24% לשכרנו. 
 
אני מאמינה ביחד, ביצירת קהילה להתקדמות ולשינוי. שיתוף יוצר מהות גדולה ועוצמתית הרבה יותר שמאפשרת לפרט לשלוט בצורה טובה יותר בגורלו, לא רק במקום העבודה אלא גם על תחומים אחרים לגמרי הקשורים לרווחה נפשית. התארגנות מתחילה באדם הבודד שמשתף במצוקות ובקשיים עוד אנשים ומבין שאינו לבד. ההתארגנות שלנו התחילה כמשהו לא אפשרי, בשיחות מסדרון ובתלונות אינסופיות של יותר מדי שנים אצל אנשים העובדים בכל הארץ ואינם מרוכזים במקום אחד. ועם זאת, הצלחנו, גרעין של נשים וגברים לצרף עוד עובדים ועובדות והיום אנחנו גוף הדואג לעצמו ולא רק ניזון מהנחתות ו”טובות” ההנהלה. הכוח לשנות טמון באמונה של להיות יחד.
 
ד''ר גל לוי - אחראי כספים (גזבר)
את דרכי באו''פ התחלתי כמנחה ב-1991, ולאחר הפסקה קצרה בה סיימתי את לימודי הדוקטורט חזרתי כמרכז הוראה וכמנחה בתכנית ללימודי דמוקרטיה ובמדע המדינה וסוציולוגיה. במהלך השנים, עוד בטרם סגל ההוראה הצליח להתארגן ולהקים ועד יציג, הייתי מעורב בניסיונות שונים להבטיח את תנאי העבודה שלנו, שתרמו בזמנו לכניסת מרכזי ההוראה ל''הסכם גרשון''. 

עבורי, ועד עובדים הוא מוסד חברתי-דמוקרטי ראשון במעלה המבטיח את מימוש הזכויות הדמוקרטיות של העובדות והעובדים, כמו גם את היכולת של העובדים לשמור על איכות עבודתם. ללא ועד חזק, לא רק העובדים נפגעים אלא גם האוניברסיטה כולה המאבדת את איכויותיה היחודיות בהוראה אקדמית. 

אני רואה את עצמי כיום כנציגו של סגל ההוראה, שהוא עמוד השדרה של האו''פ, ואלחם על מנת להשיב אותו למקומו הראוי לצד הסגל האקדמי הבכיר ולצד הסגל המנהלי. באופן טבעי אשקיע את מירב כוחי על מנת להבטיח את זכויותיהם של מרכזי ההוראה המועסקים עדיין בצורה פוגענית, ולהבטיח את יכולתנו לעשות את עבודתנו בצורה האיכותית ביותר. 
איריס פייט

אני מנחה בקורסים ניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית מיקרו והתנהגות ארגונית מקרו כבר מסמסטר 1995ב'.  בעלת תואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת ת"א, וקורסים לקראת תואר שני בטכנולוגיות בחינוך באו"פ. 

לאורך השנים בהם אני עובדת באו"פ חוויתי מגוון תפקידים נוספים (מעוזרת מחקר דרך עזרה בפיתוח קורסים, ריכוז תקשוב קורס, הדרכה בלמידה ועוד.. ) כאשר תמיד עיקר העבודה שלי ההנחיה. ליוויתי את ההתארגנות שלנו המנחים מיום שנוסדה, כחברה מן המניין,  ורק מפעם לפעם התנדבתי לעזור יותר. בחודשים האחרונים, אני מסייעת לצוות המו"מ לקראת ההסכם החדש והחלטתי ל"היכנס עם שתי הרגליים למים" ולקחת חלק פעיל בפעילות הוועד.

 
 
גליה עופר

ב- 20 השנים האחרונות אני מרכזת הוראה של קורסים בכלכלה. במהלך התקופה השתתפתי בוועדות שונות, בפורום מרכזי ההוראה בשנתיים הראשונות לפעילותו וגם בפורום המלווה לוועד סגל ההוראה בתקופת המו"מ על ההסכם הקודם.

אני מכירה מקרוב את הבעיות והמצוקות של סגל ההוראה על כל גווניו: של המנחות והמנחים שכמות הכיתות שיקבלו נקבעת רגע לפני תחילת הסמסטר. של המרכזים והמרכזות של הקורסים הקטנים, המסתכלים בדאגה על מצב ההרשמות ותוהים אם הקורס יפתח או לא. של המרכזים והמרכזות של הקורסים הגדולים שחלקם (כולל אני) חוו בשנים האחרונות ירידה משמעותית בהקפי המשרה.

התמודדתי על מקום בוועד במטרה לשרת ולייצג את סגל ההוראה ולתרום מניסיוני והיכרותי את האו"פ לטובת המרכזים והמרכזות, המנחים והמנחות. בראש ובראשונה מטרתי לקדם ככל האפשר את היציבות והביטחון התעסוקתי. 

אני מזמינה כל אחד ואחת מכם לפנות אלי בשאלות או בעיות, ואעשה כמיטב יכולתי לסייע. יתקבלו בברכה גם מחשבות, הצעות והרהורים על נושאים שכדאי לקדם עבור הסגל.
 
 
  רונן וזינה, עו"ד

יליד 1967,  נשוי +  3,  תושב תל אביב.
מנחה 20 שנים בקורס שוויון הזדמנויות ובעבר גם בקורס דיני עבודה. עורך דין ובעל משרד עצמאי 20 שנה
חבר בצוות המו"מ באוניברסיטה הפתוחה. הנושא קרוב לליבי ואני מוכן לתרום למאמץ.