שאלה: מהו ועד סגל ההוראה?
ועד סגל ההוראה הוא גוף שנבחר בצורה דמוקרטית אחת לשלוש שנים מבין המנחים והמרכזים באוניברסיטה הפתוחה. הועד מייצג באופן רשמי את ציבור סגל ההוראה מול ההנהלה ופועל להיטיב עם תנאי העבודה והשכר של ציבור הסגל. לפרטים נוספים ראה אודות.

שאלה: באיזה נושאים אפשר לפנות לועד סגל ההוראה?
כל מנחה ומרכז מוזמנים לפנות אל ועד סגל ההוראה בכל שאלה הקשורה לתנאי העבודה, תנאי השכר ויחסי העבודה של המנחים והמרכזים עם האוניברסיטה הפתוחה. אנא פנו אלינו אם נתקלתם בבעיה אישית או אם אתם סבורים שיש מקום לערב אותנו בסוגיות הקשורות לאוכלוסייה של מנחים/מרכזים. אנו פועלים במרץ לקידום נושאים הקשורים לאוכלוסיות שונות של מנחים ונשמח לעזרתם ולמעורבות שלכם.

שאלה: האם צריך להיות חבר בארגון העובדים?
ועד סגל ההוראה היא סניף של כוח לעובדים. המועצה נותנת שירות עבור כל מנחה ומרכז ללא קשר להשתייכותו הארגונית. עם זאת אנו מבקשים מאנשי הסגל הזוטר להצטרף לארגון על מנת לחזק את הועד, להגדיל את יציגות הארגון בקרב חברי הסגל ולהשפיע על ההחלטות המתקבלות בצורה דמוקרטית.

שאלה: הייתי חולה במהלך שבוע של הסמסטר והפסדתי שעורים, האם עלי להשלים את השעורים  ?
המנחה זכאי לימי מחלה ולכן אם חולים אפשר ורצוי לנוח ולהבריא.אם הפסדת שעורים בגין המחלה עומדות בפניך שתי אפשרויות: הראשונה הבאת אישור מחלה והשלמת השעורים בתעריף השלמה העומד היום על 170 ש"ח לשעה. יש לשים לב שעבור שלושה ימי מחלה ומעלה עם אישור מנכים לעובד מהשכר יומיים היעדרות לפי החוק. האפשרות השנייה היא לא להביא אישור מחלה ולהשלים השעורים ללא תשלום. יש לבדוק כל מקרה לגופו כמובן ואפשר להתייעץ עם מדור מנחים.
 
שאלה: כיצד מחשבים את דמי הלידה כשבפועל עובדים ארבעה חודשים ומקבלים שכר עבור שישה חודשים?
ועד סגל ההוראה עובד מול הנהלת האוניברסיטה להסדיר נושא זה. אנו מקווים לעדכן בקרוב. אם את בהריון או מתכננת הריון וזקוקה ליעוץ אנא פני אלינו.
 
שאלה: נתקלתי בבעיה עם מרכז ההוראה בקורס שבו אני מנחה, למי עלי לפנות?
המלצתנו היא קודם כל לנסות ולהסדיר את הבעיה מול מרכז ההוראה ולפנות אליו בגילוי לב. עבודת ההנחיה נעשית בצמוד למרכז ההוראה ויחסי עבודה הדדים ופוריים מיטיבים עם כל הצדדים. יש לנסות ככל האפשר להסדיר את יחסי העבודה בצורה ישירה ללא עירוב גורמים חיצוניים שיעיבו על קשרי העבודה לטווח הרחוק. במקרה ואינכם סבורים שניתן לגשר על הפערים אתם מוזמנים לפנות אל ראש המחלקה ואלינו לייעוץ לגבי האפשרויות העומדות בפניכם.
 
שאלה: לדעתי הפלו אותי ולא שיבצו אותי למספר הקבוצות שביקשתי בשל שיקולים לא ענייניים. מה כדאי לי לעשות ?
אנו ממליצים קודם כל לפנות אל מרכז ההוראה ולברר מדוע לא שובצתם לקורס כזה או אחר. פעמים רבות ישנם שיקולים ואילוצים בפניהם עומד מרכז ההוראה ואין לא אלא לפעול בדרך שאינה מיטיבה עם חלק מהמנחים. אם בכל זאת אתם מרגישים כי נעשה לכם עוול והופעלו שיקולים שאינם ענייניים וכבר פניתם למרכז ההוראה ולראש המחלקה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר וננסה לסייע לכם ככל שניתן בפתרון הבעיה.
 
שאלה: צמצמו את המשרה שלי לאחר שנים רבות, כיצד אני יכול לפעול?
משרה של מנחה באוניברסיטה הפתוחה תלויה בהרשמות של סטודנטים ופתיחת קבוצות ולכן ישנן תנודות טבעיות בכמות הקבוצות שכל מנחה יכול לקבל. ההסכם הקיבוצי מגן על מנחה שחלה במשרתו ירידה של מעל 50%. במקרה כזה, אנא פנו אלינו. על מנת להגדיל את היציבות התעסוקתית של המנחים, החל מההסכם הקיבוצי הראשוני חלה חובת פרסום מכרז פנימי טרם יציאה למכרז חיצוני. אנו ממליצים למנחים לבדוק מעת לעת מכרזים פנימיים על מנת להרחיב את משרתם.

שאלה: אני בעל משרה קבועה באוניברסיטה הפתוחה  ומעוניין שאני ומשפחתי נלמד ללא תשלום האם אני זכאי לכך ?
עובדי האוניברסיטה הפתוחה ובני משפחתם פטורים מתשלום שכר לימוד בקורסים שנלמדים באוניברסיטה ובתנאי שהעובד לאחר תקופת הניסיון ומלמד בהיקף של שליש משרה. לפרטים נוספים ראה נוהל שכר לימוד.

שאלה: יש לי כבר ביטוח בריאות, האם כדאי לי לבטל את הביטוח במסגרת האו"פ?
כעקרון אין סיבה להחזיק שני ביטוחים פרטיים. כדאי להשוות בין הביטוח הקיים לביטוח המוצע לעובדי האו"פ ולבדוק איזה ביטוח משתלם יותר. לעיתים, ביטוחי בריאות משלימים זה את זה ומשתלם להחזיק שניים לכיסוי מירבי. בכל מקרה שימו לב לתקופת האכשרה בכל ביטוח ווודאו שהינכם מכוסים טרם ביטול אחד הביטוחים.